Jak a kde nakupovat herní pc

Při nákupu herního počítače je jedna věc zvolit správnou konfiguraci, ale druhá věc je to, jak a hlavně u koho takový PC pořídit.

Nejprve je třeba si zvolit jakou cestou si můžete dovolit vzhledem ke znalostem a schopnostem v oblasti PC hardwaru.

1. - nákup samostatných komponent s vlastní montáží

Jesliže víte co nakoupit, aby to bylo kompatibilní a v případě, že jste zkušenější uživatel nebo máte známého, který zvládne složit PC z nakoupených komponentů, tak není špatná varianta si objednat pouze díly co nejlevněji po e-shopech. Je to zpravidla ( ne vždy ) nejlevnější možnost a můžete z toho mít i lepší pocit, nejde o nic extrémně složitého, jen vědět jak na to :).  Na drunou stranu má to i své nevýhody. Úroveň znalostí není u většiny lidí na takové úrovni, že to zvládnou na profesionální úrovni a v případě komplikací budou vědět, jak s problémem naložit. Někdy se také stane, že některý z komponent nefunguje jak má a musí se reklamovat, čímž se může užívání posunout o několik týdnů.

2. - nákup kompletně sestaveného PC

Pokud si nejste jistí, jestli si zvládnete vlastní počítač poskládat nebo jen nechcete riskovat, tak nejspíše zvolíte pořízení hotové PC sestavy. U kvalitních prodejců máte do jisté míry jistotu, že Vám nepošlou evidentně poškozené komponenty a celkové sestavení je zpravidla na vyšší úrovni než u sestavení svépomocí. Můžete dostat i zvýhodněný operační systém, bonusy a nadstandardní servis v případě poruch.

 

Pak je třeba si zvoli prodejce, u kterého si komponenty nebo kompletní PC pořídíte.

U výběru prodejce samostatných komponent nemusíte být až tak pečliví a pořádat zdlouhavé výběrové řízení. Zabalené komponenty jsou všude stejné a zásadní pro nákup je jen cena a případný vztah, většinou lokálního rázu s konkrétním prodejcem, je prostě v daném městě.

Pokud vybíráte hotovou PC sestavu, tak je takový výběr o dost složitější a kromě ceny by měly rozhodovat i další kritéria, které ovšem není snadné rozpoznat.

Některé obchody používají prodejní chytáky ( popsány v článku zde ) a ikdyž je to místní prodejce, tak není nejvhodnější si takový počítač pořizovat. Dále si můžete třeba nechat poradit s nákupem, zjistit jak je to v případě poruchy a můžete i posoudit reakce na e-mailové dotazy. Někdy je dobré se dovolat i mimo provozní dobu, jak budou ochotní. Pokud nebudou velké cenové rozdíly, tak není dobré brát za každou cenu tu nejlevnější variantu, pokud Vám prodejce nebude z nějakého důvodu sedět, mohli byste později litovat.

Co je dobré brát na zřetel při výběru prodejce herního počítače:

  • kvalitní návrh sestavy  - pokud není počítač dobře navrhnutý, tak Vás vlastně prodejce tak trochu uvádí v omyl, což není moc seriózní.
  • sestavení zdarma je jen iluze, takže buď je to promítnuto ve velké marži z dílů nebo je to odraženo v kvalitě montáže a ostatních služeb
  • dobrá a kompletní informovanost o komponentech - není nic horšího než kupovat něco, kde přesně nevím, za jakých dílů to je ( nepopsán konkrétní model grafiky, zdroje,atd.) 
  • dobré rady nejsou k zahození - jestli potřebujete poradit, tak ochota a kompetentnost při odpovědích může dost naznačit
  • servisní služby v případě poruchy - informujte se, jakým způsobem a jak rychle se to řeší, ale nevěřte přehnaným slibům ( např. výměna stejné grafiky za několik let obratem)
  • dotazy při problémech - je dobré mít možnost si zavolat třeba později večer nebo o víkendu se žádostí o radu
  • hledejte nejen pozitivní reference, ale i negativní od jejich zákazníků ( ovšem ne od radilů na diskuzích a zaujatých/sponzorských fórech ) 

 - 

 

 

Informace pro zákazníky

Kontaktní informace

Rychlý dotaz

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Připojte se k nám
Copyright © 2024 SEO kvalitně. All rights reserved. Nastavení cookies.
Zanechte dotaz