Přehled herních grafických karet

Většina typů karet se vyrábí s různými chladiči a provedením dle jednotlivých výrobců a většinou je na doporučení nebrat ty nejlevnější modely s levnými chladiči.

AMD Radeon RX 550 2GB - grafická karta, která jako první snese označení OPRAVDU HERNÍ, ale stejně nejde o nějakou výkonnou grafiku a vhodnější je připlatit na dražší Nvidii 1050 nebo AMD RX 560.
 
NVIDIA GeForce GTX 1050 2GB - grafická karta nižší cenové kategorie, která vzhledem k ceně svojí práci odvede dobře a pro středně náročné a starší hry bez problému stačí. Zvládá i náročné hry, ale pouze se snížením nastavení grafiky , což bude časem větší a větší.

GIGABYTE GeForce GTX 1050 D5 2G
AMD Radeon RX 560 2GB - model ze stáje AMD cílící stejně jako Nvidia s GTX 1050 zejména na hráče a vyznavače MOBA her, které nejsou moc náročné. Prodává se ve verzích se 2 a 4GB paměti. Výkonově je lehce pod úrovní Nvidie GTX 1050 2GB. Příplatek na 4GB paměti může mít vliv u nejnáročnějších her, kde to bude ku prospěchu. 

 
Amd-radeon-rx-460-pci-e-2gb-gddr5-hdmi-dvi-d-dp-oc-i157885
 


NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB - grafika pro průměrné hráče, kde se nemusíte bát i nejnáročnějších her, ale na druhou stranu má již své limity nemůžete po ní chtít vždy nejvyšší nastavení.

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC 

NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB  - grafická karta se slušným výkonem ve starších hrách a nízkých rozlišeních. Doporučili bychom zájemcům, kteří hrají dlouhodobě hlavně středně náročné on-line a starší hry, kde podá podobný výkon jako dražší grafické karty se 6GB, ale vzhledem menší paměti nemá velkou perspektivu do budoucna a tato nevýhoda je znát už i v nejnáročnějších hrách současnosti. Výhodou je nízká spotřeba, zahřívání a hlučnost u většiny modelů.

MSI GeForce GTX 1060 3G OC 

AMD Radeon RX 570 4GB  - grafická karta střední třídy, která je často podobně výkonná jako Nvidia GTX 1060 3GB, ale má o 1GB větší paměť, což je u nejnáročnějších hrách znát. Nevýhodou je trochu vyšší spotřeba a zahřívání. U značné části modelů je i znát trochu vyšší hlučnost. K dostání je i varianta s 8GB paměti, ale cenově není moc vzdálená o vyššího modelu RX 580, který již 8GB lépe využije. Tato grafická karta je za současné ceny nejlepší volbou PC sestav do 20.000,-.

GIGABYTE Radeon RX570 Gaming 4G 

NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB - grafická karta, která je již vhodná i pro náročnější hráče a zároveň má perfektní spotřebu a u většiny modelů nízkou hlučnost. Z pohledu výkonu i velikosti paměti může na pár let vydržet, takže pokud vynecháme nejdražší modely, které nejsou moc výhodné, určitě tuto Nvidii doporučujeme do počítačů střední třídy.

MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1 

AMD Radeon RX 580 8GB - grafika s podobným výkonem jako má NVIDIA 1060 6GB. AMD grafika je trochu perspektivnější do budoucna . Oproti Nvidii má trochu vyšší spotřebu, zahřívání a u většiny modelů i hlučnost. Na trhu jsou i varianty se 4GB paměti, ale ty nejsou o tolik levnější, abychom je mohli doporučit. Celkově je ale RX 580 8GB velmi dobrou kartou střední třídy.     
Sapphire Radeon Nitro+ RX 580 8GB OC

AMD Radeon RX 590 8GB - mírně vylepšená varianta Radeonu RX 580, v rychlosti cca 10% nad ní. Cenový nárůst celkem odpovídá a tak se jedná také o dobrou volbu.

Sapphire Radeon NITRO+ RX 590

NVIDIA GTX 1070  8GB - velmi výkonná grafická karta pro náročnější hráče, který zvládne i vyšší rozlišení a ve fullHD rozlišení by měla několik let v pohodě vydržet. 

GIGABYTE GeForce GTX 1070 WINDFORCE OC

NVIDIA GTX 1070 Ti  8GB - grafická karta vylpňující mezeru mezi grafikami GTX 1070 a GTX 1080. Výkonem je blíže spíše ke GTX 1080, proto bychom jí z těchto 3 modelů doporučili nejvíce. ( nyní již pouze doprodeje )

 
Msi-gtx-1070ti0
 


NVIDIA GTX 1080 8GB DDR5X - ještě výkonnější varianta s rychlejšími pamětmi DDR5X. Hodí se výkonem i pro virtuální realitu, vysoká rozlišení a vícemonitorové řešení. ( nyní již pouze doprodeje )

 
Gigabyte-1080
NVIDIA RTX 2070 8GB - nástupce grafik GTX 1070/ 1070Ti, který má výkon GTX 1080 s některými vylepšeními, někdy lepšími chladiči a lepší podporou nových technologií, což se projeví spíše časem. 
 
 
MSI NVIDIA GeForce RTX 2070 ARMOR 8G
 

  
NVIDIA GTX 1080Ti 11GB DDR5X - nejvýkonnější grafická karta současnosti pro akceptovatelné hraní ve 4K rozlišení. ( nyní již pouze doprodeje )

  GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G

 

NVIDIA RTX 2080 8GB - nástupce grafik GTX 1080, který má výkon GTX 1080Ti za trochu vyšší cenu s některými vylepšeními a lepší podporou nových technologií, což se projeví spíše časem. 

 MSI NVIDIA GeForce RTX 2080 DUKE 8G OC

NVIDIA RTX 2080Ti 11GB - s velkou rezervou nejvýkonnější grafická karta současnosti ovšem za velmi vysokou cenu. Tuto grafickou kartu bych směřoval pouze k zákazníkům, kteří budou hrát na nejvyšší nastavení ve velmi vysokých rozlišeních (4K) nebo na 3 monitorech. Chcete PC sestavu s touto grafikou? Budete se tedy muset připravit na částku od cca 70.000,- Kč

MSI NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti GAMING X TRIO

 

Je lepší grafická karta AMD nebo NVIDIA?

 

 
Amd-vs-nvidia
 

Kvalitativně ani výkonově není mezi produkty obou firem velký rozdíl a jestli vyberete jednu nebo druhou značku, neuděláte velkou chybu. V některých hrách bude lepší AMD, někde zase Nvidia, záleží na softwarové podpoře v jednotlivé hře. Někdy tvůrci hry více spolupracují s jedním nebo druhým výrobcem grafických čipů  a u toho konkrétního nová hra může fungovat trochu lépe.

Při hraní dnešních her na fullHd monitoru je výkon obou karet podobný, ale pokud jde o perspektivu do budoucna, tak je velmi pravděpodobné, že AMD karty na tom budou lépe s přibývající náročností her.

Ať vyberete tu nebo onu, nebude s přihlédnutím na dané vlastnosti špatná volba.  

Poznali jsme mnoho lidí, kteří zvolí konkrétní značku, i když vyjde trochu méně výhodně, ale vždycky jí měli a jsou s ní spokojeni. Proto v našich nabídkách najdete většinou obě varianty. U nás vyloženě nevýhodné typy grafických karet nenajdete.

Při rozhodování může hrát roli i podpora funcí u monitorů, jako je FreeSync spolupracující s AMD grafickými kartami a Gsync pro grafiky Nvidia. Rozdíl je ovšem v cenové dostupnosti, kde Freesync monitory seženěte již od nějakých 3500,- a i u vyšších modelů vychází Gsync o několik tisíc dráž. Tyto funkce by ovšem neměli být zásadní při výběru jak grafické karty, tak monitoru. Stojí za to se nad nimi zamyslet pokud cenový rozdíl není nijak zásadní, ale připlácet na tyto funkce několik tisíc korun nemusí být zrovna moc odpovídající přidané hodnotě.  e.

Informace pro zákazníky

Kontaktní informace

Rychlý dotaz

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Připojte se k nám
Copyright © 2018 SEO kvalitně. All rights reserved. | Administrace