Průvodce výběru herní pc sestavy na našem e-shopu

Průvodce výběrem herního počítače na našem shopu

 

 
Nevite-2
 

Nejste si jisti, jakou z nabízených sestav zvolit , aby splňovala Vaše očekávání?

Tento průvodce by Vám měl napovědět.

  • B Sestavy pro nenáročné hráče - wildcat
  • C Sestavy pro hráče středně náročných her - bobcat
  • D Sestavy pro hráče současných náročnějších her - falcon
  • E Sestavy i pro hráče nejnáročnějších her - leopard
  • F Sestavy pro nejnáročnější hráče s výkonem do budoucna - wolf
  • G Herní pc pro nejnáročnější hráče- panther
  • H TOP herní pc pro vysoká rozlišení a VR - tiger

 

 
 
 
 

U většiny PC sestav je navržen pouze základní SSD 240GB disk a zákazník si může dle svých potřeb buď zvětšit rychlejší SSD disk na 480GB nebo přidat jako úložnou část větší, ale pomalejší klasický 1TB HDD. To záleží, kolik her máte najednou nainstalovaných ( na ty je lepší SSD disk ), případně jestli požadujete hodně místa například na stáhnuté filmy ( stačí pomalejší HDD). Filmy, fotky a podobná data ovšem můžete mít i na externím HDD ( flash disku ), takže to nemusíte řešit hned při nákupu PC.

 

Sestavy pro nenáročné hráče - wildcat:

počítače v této třídě jsou z pohledu hraní takový nejnižší základ pro nenáročné uživatele, kteří hrají hlavně starší, méně náročně hry a tzv. onlajnovky. Vzhledem k tomu, že sestava obsahuje pouze integrované grafické jádro v procesoru, tak lze do budoucna pro zvýšení výkonu přidat výkonnější grafickou kartu bez výměny za starou.

Pozdější vhodné vylepšení - přidat výkonnou grafickou kartu, výhledově dokoupit SSD disk, dalších 8GB paměti ram, výkonnější procesor.

 

Sestavy pro hráče středně náročných her - bobcat:

pořád jsme v úrovni, kdy si nemůžeme často dovolit vysoká nastavení u náročnějších her, ale již pro solidní hraní všech her to může dosti zájemcům stačit a u nejnáročnějších her uberete kvalitu nastavení, ale budou až na vyjímky bezproblému hratelné. Pokud máte napnutý rozpočet, nemusíte se těchto počítačů bát, ale neočekávejte velkou výdrž výkonu do budoucna.

Pozdější vhodné vylepšení - výkonnější grafickou kartu, výkonnější procesor, výhledově dokoupit SSD disk, dalších 8GB paměti ram.

 

Sestavy pro hráče současných náročnějších her - falcon:

nyní se dostáváme k počítačům, které už mnohé hry zvládají i na vysoká nastavení a u těch úplně nejnáročnějších se jen uberou některé parametry grafiky tak,  aby se docílilo větší plynulost obrazu. Tato skupina je takovým nejlepším kompromisem ceny a výkonu. Do budoucna není pořád extra perspektivní, ale pokud nebudete nároční z pohledu vysokých nastavení, tak na těchto sestavách budou nové hry ještě několik let hratelné.

Pozdější vhodné vylepšení - výkonnější grafickou kartu, výkonnější procesor, výhledově dokoupit SSD disk, dalších 8GB paměti ram.

 

Sestavy i pro hráče nejnáročnějších her - leopard:

už z názvu je patrné, že počítače které jsou zde, zvládnou většinu současných her na vysoká až maximální nastavení ( u fullhd rozlišení ). U těchto sestav lze očekávat, že by mohly vydržet i chvíli do budoucna, ale limit budou mít postupně v menší paměti na grafické kartě ( kde mají jen 4GB) a záleží, jak budou hry posléze náročné na paměť grafiky, bude to hra od hry.

Pozdější vhodné vylepšení - tam, kde není, tak výhledově dokoupit 1. nebo další SSD disk, dalších 8GB paměti ram a po čase výkonnější grafickou kartu.

 

Sestavy pro nejnáročnější hráče s výkonem do budoucna - wolf:

u této skupiny počítačů lze očekávat výkon i pro náročné hráče všech současných her i s tím, že sestavy by měly s výkonem vydržet několik let na slušné hraní. Jedná se o ideální sestavy z pohledu cena/výkon/pespektiva do budoucna. Sestavy v této kategorii mají všechny podobný herní výkon, ale liší se v navrhnuté výbavě. Levnější varianty jsou určeny pro zájemce s omezenějším rozpočtem tak, aby koupili počítač s maximálním herním výkonem v danné ceně a nadstandardní výbavu ( SSD disk, 16GB ram ) si dokoupili někdy později. Dražší návrhy jsou i s perspektivnějšími procesory a mají v sobě již komfortní SSD disk na rychlé spouštění a běh systému, 16GB paměti ram, které budou stačit i nějakou dobu do budoucna, případně dražší zdroj s vyšší řady s delší zárukou. Sestavy s grafickou kartou Nvidia GTX 1660 ( nebo výkonnější GTX 1660 SUPER) poslouží na velmi dobré hraní současných her a do budoucna s nimi chvilku vydržíte. S malým odstupem nejvýkonnější v této kategorii jsou grafiky Nvidia GTX 1660 Ti 6GB, které jsou ovšem i nejdražší.

Pozdější vhodné vylepšení - tam, kde není, tak výhledově dokoupit 1. nebo další SSD disk, dalších 8GB paměti ram ( kde není v základu 16GB ) a po čase výkonnější grafickou kartu.

 

herní pc pro nejnáročnější hráče - panther

tyto herní sestavy jsou pro náročné zájemce s požadavkem na vysoký herní výkon pro nejvyšší nastavení zobrazení, kvalitu a delší klid do budouna. Nemusíte se bát i vyššího rozlišení než fulHD, ovšem na 4K to pořád ještě není ideální.

Pozdější vhodné vylepšení - další SSD disk, po čase výkonnější grafickou kartu, u sestav s procesorem AMD RYZEN 1600/2600x nebo Intelem I5 výkonnější procesor.

 

TOP herní pc pro vysoká rozlišení a VR - tiger

tyto sestavy nemají problém rozjed současné hry i na vysoká rozlišení UHD a zvládnou i slušné hraní ve 4K rozlišení. Jsou vhodné i pro virtuální realitu.


Náš tip:

Jestli hledáte ideální kompromis mezi výkonem na současné hry, aby to vydrželo pár let do budoucna a cenou, doporučili bychom navržené sestavy v cenovém rozmezí 23-30tis. 

 

Informace pro zákazníky

Kontaktní informace

Rychlý dotaz

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Připojte se k nám
Copyright © 2023 SEO kvalitně. All rights reserved. Nastavení cookies.
Zanechte dotaz