Výběr grafických karet - podzim 2021

V průběhu léta 2021 se zdálo, že situace ohledně dostupnosti grafických karet se značně zlepšuje a ceny i postupně klesaly. Nyní se ovšem zdá, že v průběhu podzimu vzhledem k zvýšené poptávce ( hlavně před Vánoci ), situaci v některých továrnách v Asii a stále se zhoršující dopravou, bude grafických karet zase značný nedostatek. Nehledě na to, že stále probíhá na grafických kartách masivní těžba kryptoměn.

Pořád značně předražené jsou zejména levnější herní grafiky jako Nvidia GTX 1650, 1650 SUPER a AMD RADEON RX 5500 XT, kde je nárůst cen i o 100% původní hladiny a nelze čekat zlepšení.

Grafiky Nvidia GTX 1660 ( SUPER, TI ) přes léto cenově stagnovaly, ale u grafik střední a vyšší třídy NVIDII RTX 3060 ( TI ), 3070 ( Ti) i 3080 a Radeonů 6700 XT ( 6800 ) ceny postupně klesaly až o třetinu a zatím nejsou o tolik vzdálené od původních cen, jak na jaře, ikdyž to má k ideálu pořád daleko.

Odhad na celý podzim lze shrnout asi tak, že podmínky lepší než nyní nebudou a pokud váháte, jestli nyní nebo za měsíc nebo dva, tak kupte spíše dříve než později. Blíže k Vánoci bude výběr více a více omezenější.

Poslední informace je, že zásadní zlepšení na trhu PC komponent lze očekávat až v roce 2023. 

Na našem eshopu mohu vypíchnout pc sestavy PANTHER, kde jsou ceny nejblíže normální situaci.

Tonto článek jsem psal na základě cen ve velkoobchodní distribuci, maloobchodní prodej je o dost předražen.

 

Informace pro zákazníky

Kontaktní informace

Rychlý dotaz

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Připojte se k nám
Copyright © 2024 SEO kvalitně. All rights reserved. Nastavení cookies.
Zanechte dotaz